TATD | MEVZUAT

SEMPOZYUMLAR

SEMPOZYUMLAR

Bahar Sempozyumu

Gelenekselleşen TATD Bahar Sempozyumu her yıl Mart-Nisan aylarında farklı farklı şehirlerde duzenlenmektedir.   

Birinci ve ikinci basamakta sunulan acil sağlık hizmetleri ülkemizde sunulan tüm acil sağlık hizmetlerinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Pratik ve teorik eğitim ve uygulamalar ile bu hizmetin desteklenmesi yüksek hizmet kalitesinin devamlılığı açısından son derece önemlidir. Acil Tıp alanındaki son bilgiler ile güncelleme yapmak, deneyimlerimizi paylaşmak ve ayrıca bu güzel ortamda sosyal olarak iletişim ağlarına katılımı sağlamak bu sempozyumun amaçlarıdır.

 

Güz Sempozyumu

Gelenekselleşen TATD Güz Sempozyumu her yıl Eylül-Ekim aylarında farklı farklı şehirlerde duzenlenmektedir.

Acil Tıp alanındaki son bilgiler ile güncelleme yapmak ve deneyimlerimizi paylaşmak ve ayrıca bu güzel ortamda sosyal olarak iletişim ağlarına katılımı sağlamak bu sempozyumun amaçlarıdır. 

Trakya Acil Günleri

İlkine 2016 yılında "Mavi Gözlü Şehir" Tekirdağ’ın ev sahipliği yaptığı 1.Ulusal Trakya Acil Tıp Günleri her yıl Trakya Bölgesinin farklı bir şehrinde düzenlenmektedir. 

Çukurova Acil Günleri

Türkiye Acil Tıp Derneği ve Çukurova Acil Tıp A.D. önderliğinde geleneksel olarak düzenlenen Çukurova Acil Tıp Günleri her yıl farklı bir tema ile bölgedeki acil tıp klinik ve uzmanlarını bir araya getirmektedir.

Araştırma Planlama Sempozyumu

TATD Acil Tıp Akademisi (ATAK) Çalışma Grubu tarafından organize edilen Araştırma Planlama ve Makale Yazma Sempozyumu özellikle genç akademisyenlerimize, akademisyen adayı uzmanlarımıza ve tez aşamasındaki asistanlarımıza yöneliktir. 3 gün boyunca bilimsel araştırma ile ilgili hemen her şeyin konuşulacağı sempozyumda Yazar-Editör Buluşması saatlerinde katılımcıların araştırma projeleri ve taslak makale metinleri tartışılmakta, birebir bildirimlerde bulunulmaktadır. Turk J Emerg Med ve ANAJEM Editörleri ile kendi projelerinizi tartışma fırsatını kaçırmayın.

 

Ultrasonnografi Sempozyumu

Türkiye Acil Tıp Derneği Ultrasonografi (TATDUS) Çalışma Grubu 2008 yılında Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) bünyesinde kurulmuş ve o tarihten itibaren hasta odaklı ultrasonografiyi öğrenmeyi ve öğrendiklerini herkesle paylaşmayı amaç edinmiştir. Bu paylaşımı arttırabilmek adına kurulduğu tarihten bu yana giderek büyüyen bu aile 150’nin üzerinde eğitim kursu düzenlemiş ve bu kurslarla sadece acil tıp hekimleri değil yoğun bakım, dahiliye, genel cerrahi, pediatri, fizik tedavi, ortopedi, nöroloji ve anatomi bölümlerinden meslektaşlarımıza da ulaşmıştır. Beraber yürüdüğümüz bu 10 yıllık süreçte 2500’ün üzerinde hekim arkadaşımız TATDUS çalışma grubu sayesinde ultrasonografi ile tanışmış, ilk teorik ve pratik eğitimlerini bu grubun düzenlediği kurslarda almıştır.

 

 Acil ve Kritik Hastada Ultrasonografi Sempozyumu'nda ultrasonografinin rutin hasta bakımının bir parçası olarak nasıl kullanılacağı, yeni ve gelişmekte olan kullanım alanları, ultrasonografi ile yapılan bilimsel araştırmaların püf noktaları ve daha birçok kritik uygulama katılımcılarla paylaşılmaktadır. 

 

 

https://www.acilvekritikhastadausg.com/

Toksikoloji Sempozyumu

Türkiye Acil Tıp Derneği Toksikoloji Çalışma Grubu tarafından düzenlenen Toksikoloji Sempozyumu, her yıl Aralık ayının ikinci haftasında, Modern Toksikolojinin kurucusu olarak bilinen Paracelcus’ un doğum gününde, Toksikoloji Haftası kutlamaları çerçevesinde yer almaktadır.

 

 Günlük pratik ve teorik hayatımızda Acil Tıpta Toksikoloji eğitim ve uygulama açısından büyük yer tutmaktadır. Toksikoloji konusunda son bilgiler ile güncelleme yapmak, deneyimlerimizi paylaşmak ve ayrıca bu güzel ortamda sosyal olarak iletişim ağlarına katımlı sağlamak bu sempozyumun amaçlarıdır.