TATD | ÇALIŞMA GRUBU

ÇALIŞMA GRUBU

ÇALIŞMA GRUBU

EMPACT
Çalışma Grubu

EMPACT (Emergency Physicians in Action) nedir?

 

Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD)  projesi olarak öne çıkan EMPACT; Türkiye’de ve tüm dünyada Acil Tıp uzmanlık dalının süregelirliği ve gelişiminde Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD)  misyon ve vizyonu çerçevesinde önemli rol oynamak üzere planlanmış ve yürürlüğe girmiştir.

EMPACTGenç Acil Tıp doktorlarının kendi aralarında demokratik usullerle kurduğu, Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) Acil Tıp Uzmanlığı Komisyonu‘nun alt çalışma organizasyonudur.

 

Misyonumuz; Türkiye’deki genç Acil Tıp doktorlarının (Acil Tıp asistanları ve genç Acil Tıp uzmanları) arasındaki iletişimi arttırırken, mesleki/akademik eğitim ve gelişimlerini de dünya standartlarında olmasına yardımcı olmak; Türkiye Acil Tıp Derneği’nin teknoloji, sosyal medya ve organizasyonel planlamalarında, kendilerinin birikim ve dinanizmlerinden yararlanmak, proje üretmek ve yürütmektir.

Bu sayede misyonu; Acil Tıp uzmanlığı, acil servisler, hastane öncesi acil yardım, ilkyardım, afet organizasyonu konularında projeler üretmek ve bu sistemin gelişmesine destek olmak olan Türkiye Acil Tıp Derneği’ne bu projeleri uygulama aşamasında dinamik ve organize bir destek sağlamak hedeflenmektedir.

 

 

https://www.tatdempact.org/

Başkan

Gültekin Kadı

 

Sekreter

İbrahim Ulaş Özturan

İNDİR BELGE ADI TARİH